Ułatwienia dostępu

Wycieczka do Gdyni, Gdańska i Sztutowa

W dniach 26-28 września 2023 r., 28 uczniów Zespołu Szkół wraz z 3 opiekunami, uczestniczyło w wycieczce szkolnej zorganizowanej w ramach realizacji „Powiatowego Programu Wychowania Patriotycznego na rok 2023”.

Celem pierwszego dnia wyjazdu była Gdynia. Młodzież zwiedziła Akwarium Gdyńskie MIR oraz z przewodnikiem Muzeum Marynarki Wojennej i okręt – muzeum ORP „Błyskawica”. Wieczorem, po przybyciu na kwaterę do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku i kolacji, uczniowie udali się na spacer uliczkami Starego Miasta.

Podczas drugiego dnia wycieczki młodzież, korzystając z audio przewodnika, zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej oraz z przewodnikiem – Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Chwilą wytchnienia, w tym gorącym i pełnym wrażeń dniu, był pobyt na plaży.

Ostatniego dnia wyjazdu, uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zwiedzane obozu koncentracyjnego z przewodnikami poprzedzone zostało projekcją filmu dokumentalnego w obozowym kinie.

Organizatorami wycieczki (która w prawie 75 % została dofinansowana z budżetu Powiatu Lipnowskiego) i opiekunami młodzieży byli nauczyciele: Katarzyna Słupczyńska, Monika Szwajkowska i Sławomir Baranowski.

Scroll to Top